Положення 2021

Загальні положення:

Організаторами конкурсу є медіа-група “Технології та Інновації” і спеціалізований журнал про пиво і пивоваріння Beer Technologies&Innovations та Українське об’єднання пивних сомельє Київська Пивна Ліга.

Конкурс East European Beer Award 2021 відбудеться 21-22 квітня.

До участі в конкурсі запрошуються як українські, так і закордонні пивоварні підприємства і пивні бренди будь-якого масштабу: від великих національних виробників пива і сідру до середніх і малих пивзаводів, ресторанів-пивоварень, міні-пивоварень і контрактних пивоварів.

Для участі в конкурсі необхідно до 16 квітня 2021 р. заповнити попередню заявку на участь, після підтвердження організаторів оформити та відправити на e-mail info@uabeerawards.com заповнені файли для зразків конкурсного пива чи сідру, сплатити реєстраційний внесок 700 грн за кожен зразок, і надати не менше 6 літрів кожного заявленого зразка в пластиковій чи скляній тарі або в жерстяних банках не пізніше, ніж за 24 години до початку дегустаційного конкурсу (тобто до 10:00 20 квітня 2021 р.) Кількість зразків від одного виробника (бренду) не обмежена.

Доставка зразків здійснюється за рахунок конкурсантів. Організатори не несуть відповідальності за пакування та доставку зразків на конкурс.

За результатами Дегустаційного конкурсу будуть визначені кращі зразки в кожній категорії (золота, срібна і бронзова медалі), а також Гран-прі конкурсу – пивоварня (бренд) за найбільшу кількість нагород у категоріях.

 Суддівська колегія:

Суддівська колегія формується з професіоналів і ентузіастів пивної галузі. Це представники компаній-учасників конкурсу, а також незалежні пивні судді. Мінімальна кількість пивних суддів – 50 осіб.

Кожен учасник конкурсу може подати заявку до суддівської колегії на одного свого пивного суддю (дегустатора). Заявку для реєстрації незалежного пивного судді заявник може подати через сайт до 19 квітня 2021 р. Рішення про зарахування до складу пивних суддів організатори приймають на підставі наданих даних (дегустаційний і пивоварний досвід, наявність свідоцтв та сертифікатів, виданих Kyiv Beer Academy, London Beer Academy, Prague Beer Academy тощо). Організатори залишають за собою право запросити до участі у Суддівській колегії експертів пивоваріння з-за кордону.

Процес дегустації, оцінювання та нагородження:

Об’єктивність оцінювання забезпечується в рамках однієї категорії методом сліпої дегустації візуальним та органолептичним методами в кілька раундів за такими параметрами:

– колір та консистенція (Appearance);

– аромат (Aroma);

– смак (Flavor);

– смакові відчуття (Mouthfeel);

– загальне враження (Overall Impression).

Перед першим туром кожної категорії відбувається детальний інструктаж пивних суддів для більш чіткого визначення критеріїв оцінювання та запобігання помилок.

В процесі суддівства пивним суддям строго не рекомендується спілкуватися з колегами для запобігання впливу оцінок один на одного. У разі систематичних порушень регламенту модератор може дискваліфікувати пивного суддю.

За результатами першого раунду відбираються максимум 50% зразків, що беруть участь у конкурсі, з найкращими оцінками. Вони проходять у 2-й раунд. За результатами другого раунду відбираються максимум 50% зразків з найкращими оцінками в цьому раунді, які виходять у фінальний раунд. За результатами фінального раунду відбираються три зразки з найкращими оцінками. Зразок, який отримав найвищу загальну оцінку за результатами фінального раунду, нагороджується золотою медаллю у відповідній категорії. Наступні два зразки, відповідно, нагороджуються срібною та бронзовою медалями у відповідній категорії. У разі, якщо сума балів яких-небудь з трьох зразків з найвищими оцінками збігається, проводиться коригуючий тур серед цих зразків, за результатами якого визначаються переможці.

У випадку, якщо кількість зразків, заявлених на конкурс в одній категорії, буде менше 7, організатори залишають за собою право об’єднати найближчі категорії, схожі за стилем.

У першому раунді беруть участь усі заявлені на конкурс зразки. У випадку, якщо кількість зразків у першому раунді буде перевищувати кількість дегустаторів і можливості наливу, раунд розділяється на кілька турів.

Після визначення переможців у всіх категоріях проводиться присудження Гран-прі. Це нагорода, яку отримує пивоварня (бренд), що здобуде загальну найбільшу кількість нагород (золотих, срібних та бронзових медалей) у категоріях. Бренд чи пивоварня не може бути володарем Гран-Прі більше, ніж двічі підряд.

Незалежний спострігач конкурсу:

Незалежним спостерігачем дегустаційного конкурсу East European Beer Award 2021 є Юридична та патентна агенція «Павлович та компанія», яка виступає гарантом якісного та незалежного опрацювання результатів конкурсу та прозорості його проведення згідно з цим положенням.

«Павлович та компанія» – міжнародна компанія, яка успішно розвивається на ринку України більше 10 років, співпрацює із різними компаніями у 193 країнах, та забезпечує комплексний юридичний і патентний захист протягом усього життєвого циклу об’єкту інтелектуальної власності. Компанія використовує креативні і нестандартні підходи для вирішення непростих питань клієнтів та розвитку агенції. Основними напрямками діяльності компанії є: реєстрація, оцінка, комерціалізація і захист виключних прав клієнтів на об’єкти промислової власності та авторського права. Агенцію представляють фахівці різного профілю: юристи, патентознавці, маркетологи, спеціалісти з технічною освітою, оцінювачі, які комплексно вирішують будь-які питання патентування і захисту авторського права;  професійний досвід спеціалістів становить здебільшого 25 років.