Положення 2019

Загальні положення:

Організаторами конкурсу є «Пиво. Технології та інновації», міжнародний спеціалізований журнал для пивоварів, та Українське об’єднання пивних сомельє Київська Пивна Ліга.

Конкурс East European Beer Award 2019 відбудеться 8-9 жовтня у м. Рівне.

До участі в конкурсі запрошуються як українські, так і закордонні пивоварні підприємства і пивні бренди будь-якого масштабу: від великих національних виробників пива до середніх і малих пивзаводів, ресторанів-пивоварень, міні-пивоварень і контрактних пивоварів.

Для участі в конкурсі необхідно до 2 жовтня 2019 р. заповнити попередню заявку на участь, після підтвердження організаторів оформити та відправити на e-mail info@uabeerawards.com файли або скан-копії заявок для зразків конкурсного пива, сплатити реєстраційний внесок 600 грн (без ПДВ) за кожен зразок пива і надати не менше 6 літрів кожного заявленого зразка в пластиковій чи скляній тарі або в жерстяних банках не пізніше, ніж за 24 години до початку дегустаційного конкурсу (тобто до 09:00 8 жовтня 2019 р.) Кількість зразків від одного виробника (бренду) не обмежена.

Доставка зразків здійснюється за рахунок конкурсантів за адресою: Україна, Рівненська обл., Рівненський район, с.Колоденка, вул.Зелена, 53, готель-ресторан «Айвенго». (траса Київ – Чоп, 328 км). Організатори не несуть відповідальності за пакування та доставку зразків пива на конкурс.

За результатами Дегустаційного конкурсу будуть визначені кращі зразки в кожній категорії (золота, срібна і бронзова медалі), а також краще пиво з переліку поданих на конкурс (Гран-прі конкурсу). Спеціальний приз і диплом «Пивоварня року-2019» також отримає пивоварня (бренд) за найбільшу кількість нагород у категоріях.

 Суддівська колегія:

Суддівська колегія формується з професіоналів і ентузіастів пивної галузі. Це представники компаній-учасників конкурсу, а також незалежні пивні судді. Мінімальна кількість пивних суддів – 50 осіб.

Кожен учасник конкурсу може подати заявку до суддівської колегії на одного свого пивного суддю (дегустатора). Заявку для реєстрації незалежного пивного судді заявник може подати через сайт до 7 жовтня 2019 р. Рішення про зарахування до складу пивних суддів організатори приймають на підставі наданих даних (дегустаційний і пивоварний досвід, наявність свідоцтв та сертифікатів, виданих Kiev Beer Academy, London Beer Academy, Prague Beer Academy тощо). Організатори залишають за собою право запросити до участі у Суддівській колегії експертів пивоваріння з-за кордону.

Процес дегустації, оцінювання та нагородження:

Об’єктивність оцінювання забезпечується в рамках однієї категорії методом сліпої дегустації візуальним та органолептичним методами в кілька раундів за такими параметрами:

– колір (Color);

– аромат (Aroma);

– смак (Flavor);

– смакові відчуття (Mouthfeel);

– загальне враження (overall impression).

За результатами першого раунду відбираються максимум 50% зразків пива, що беруть участь у конкурсі, з найкращими оцінками. Вони проходять у 2-й раунд. За результатами другого раунду відбираються максимум 50% зразків з найкращими оцінками в цьому раунді, які виходять у фінальний раунд. За результатами фінального раунду відбираються три зразки з найкращими оцінками. Зразок, який отримав найвищу загальну оцінку за результатами фінального раунду, нагороджується золотою медаллю у відповідній категорії. Наступні два зразки, відповідно, нагороджуються срібною та бронзовою медалями у відповідній категорії. У разі, якщо сума балів яких-небудь з трьох зразків з найвищими оцінками збігається, проводиться коригуючий тур серед цих зразків, за результатами якого визначаються переможці.

У випадку, якщо кількість зразків, заявлених на конкурс в одній категорії, буде менше семи, організатори залишають за собою право об’єднати найближчі категорії, схожі за стилем.

У першому раунді беруть участь усі заявлені на конкурс зразки. У випадку, якщо кількість зразків у першому раунді буде перевищувати кількість дегустаторів і можливості наливу, раунд розділяється на кілька турів.

Після визначення переможців у всіх категоріях проводиться фінальна дегустація для присудження Гран-прі фестивалю. У дегустації для присудження Гран-прі фестивалю беруть участь усі зразки-переможці, які отримали золоті медалі у відповідних категоріях. Дегустація проводиться сліпим методом в один етап незалежно від кількості зразків. За результатами дегустації Гран-прі отримує зразок з найвищою оцінкою. У разі присудження декільком зразкам однакових оцінок проводиться коригуючий тур серед цих зразків.

Організаторами також заснована спеціальна нагорода – Пивоварня року, яку отримує пивоварня, що здобуде загальну найбільшу кількість нагород (золотих, срібних та бронзових медалей у категоріях за винятком Гран-прі)

Незалежний аудит конкурсу:

Незалежним спостерігачем-аудитором дегустаційного конкурсу East European Beer Award 2019 є патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери», яка виступає гарантом якісного та незалежного опрацювання результатів конкурсу та прозорості його проведення згідно з цим положенням.